Aktivní podzim ve škole i školce

Autor: ZŠ a MŠ Chudenin <info@skolachudeni.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 06. 11. 2017

Letošní podzim je pro školu i školku plný zážitkůJak už jsme psali dříve, žáci z naší školy letos absolvují povinný plavecký výcvik. Od poloviny října se k nim zcela dobrovolně přidali i kamarádi z mateřské školy. Všem se na plavání moc líbí a dělají velké pokroky. Již brzy se dočkají svého mokrého vysvědčení.

Ve školce i škole jsme také stihli několik dalších akcí.

Na konci září se byli školkáčci podívat v hasičárně v Chudeníně. Všechno vyzkoušeli, všude strčili nos. Jistě v tu chvíli chtěli být všichni hasičem.

Začátkem října byli na divadelním představení v klatovském kině. Všem se moc líbilo a těší se na další.

Také si vydlabali dýně, kterými si vyzdobili celé okolí školky. Svátku zemřelých se sice dýně sotva dožily, ale radost při jejich vydlabování a vykrajování byla obrovská.

Na konci října uspořádala školka drakiádu. Letošní podzim jim přeje a draci létali opravdu vysoko.

O všechny tyto akce byla škola ochuzena právě kvůli plaveckému výcviku, který nám zabírá jeden školní den již od září. A protože máme učení skutečně hodně, na zábavu nám příliš času nezbývá. I přesto jsme si udělali radost a užili si jeden z našich oblíbených projektů, se kterým jsme navázali na tradici z loňského roku. 

Těsně před podzimními prázdninami jsme se vydali Z pohádky do pohádky. Věnovali jsme jim celý den. Četli jsme, kreslili, psali a cvičili. Výsledky jsou vyvěšené v horní třídě. Už se moc těšíme na další.

Na konci října jsme samozřejmě nemohli vynechat Halloween. Ten jsme oslavili ve škole i školce. Ve škole jsme se mu hodně věnovali při angličtině a v družině, ve školce jsme řádili celý jeden den. K vidění bylo spousta masek, v družině se dokonce vyráběl náhrobní dezert. 

Blíží se konec plavání a začátek adventu, takže se můžeme těšit na mnoho dalších akcí. K některým přizveme i rodiče.