Pekelně nabitý týden

Autor: ZŠ a MŠ Chudenin <info@skolachudeni.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 07. 12. 2017

V tomto týdnu jsme se ve škole i školce měli co ohánět.V pondělí jsme ve škole uspořádali vánoční tvořivou dílnu, na které se nás sešlo opravdu hodně. Počty účastníků zachraňovali kamarádi ze školky se svými maminkami, protože ve škole řádí chřipková epidemie a je nás tu méně než polovina.

Připraveno bylo několik výtvorů. Všichni, kdo přišli, si mohli vyrobit velkou papírovou hvězdu, malý ozdobený stromeček, papírové perníčky a na závěr jako třešničku si kouzlem mramorovat svíčku. Nálada byla přátelská a tvořivá, nůžky cvakaly, raznice razily a lepidla lepila ostošest. Z výsledných výtvorů byli všichni nadšení. Rozcházeli jsme se v družných hovorech už potmě. 

Nejnáročnější pro nás bylo úterý. Jako všichni jsme měli malé chvění okolo žaludku už od rána. Chodili totiž čerti.

Ve školce i škole se sešlo malých i velkých čertů mnoho. Ti opravdoví pekelníci ale dorazili také. 

Ve školce přišli s Mikulášem až na chodbu, ale ten je pak zahnal, protože ve školce máme samé hodné děti. To se ukázalo už po chvilce, když každý řekl básničku. Šlo jim to jako po másle a Mikuláš je potěšil balíčkem s dobrotami.

Ve škole čekala na čertíky hromada pekelně těžkých úkolů. Kromě počítání, škrábání a blekotání odnášeli na čas děti v pytlích, tancovali pekelného dupáka a hledali tajné zprávy. Znenadání bylo slyšet rachot, dupání a bušení po celé škole. Když vše ztichlo a my jsme kontrolovali, co se stalo, byl všude cítit pekelný smrad. Vydali jsme se po stopě směrem, kterým se ozýval rámus a došli jsme až na půdu. Po čertech už nebylo ani vidu, ani slechu, ale k naší radosti po nich zůstala hromada balíčků s dobrotami. Navíc přinesli prvňáků pera, takže od včera už píší jako skuteční školáci.

Naštěstí si čerti nikoho neodnesli ani večer a my jsme se ve zdraví sešli. Ještě nás totiž do Vánoc čeká několik zážitků.