Jedeme dál

Autor: ZŠ a MŠ Chudenin <info@skolachudeni.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 15. 06. 2018

Jak jsme slibovali, máme tady další výlet.  Tentokrát jsme se rozdělili a vydali se dvěma směry.

Všichni jsme jeli vlakem - školkáčci na Železnou Rudu, školáci do Plzně. A stejně jako byly různé směry, byly různé i výlety.

 Školkáčci na tom svém trochu zmokli, ale protože jsou zvyklí chodit ven za každého počasí a jsou na to pořádně vybavení, vůbec jim to nevadilo. Vše si vynahradili při řádění v Hopsárně Bublina. Nakonec z toho byl báječný výlet, a na trochu deště každý rád zapomněl.

Školáci vyjeli opět do Plzně, tentokrát víc za vzděláním, než za zábavou. Počasí se nám povedlo, nespadla ani kapka.

 V prostorách DEPO 2015 je interaktivní výstava ke 100. výročí vzniku Československé republiky 100py. Na příběhu pěti generací jedné rodiny jsme si prošli různými obdobími nového státu. Od První republiky, přes válečné období a totalitu až do současnosti. Procházeli jsme místnostmi, které byly upravené v daném stylu a v každé z nich jsme plnili úkoly - studovali jsme jídelní lístek, hledali potravinové lístky či peníze schované před přísnými celníky. Také jsme se pokoušeli dostat přes "železnou oponu". Výstava se nám moc líbila a slíbili jsme si, že na ní vezmeme i rodiče. Máme na to čas do konce října. Navíc nám DEPO 2015 celou cestu zaplatilo, takže jsme se vezli zdarma. Děkujeme.

Abychom se trochu proběhli, vzaly nás paní učitelky do Mlýnské strouhy a před odjezdem zpátky domů jsme ještě utráceli v oblíbeném fastfoodu.

Ještě nás všechny čeká jeden výlet, ale to až příští týden. Teď se jdeme ještě chvilku učit.