Jdeme do finále

Autor: ZŠ a MŠ Chudenin <info@skolachudeni.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 02. 07. 2018

Ani poslední týden školního roku jsme nezaháleli. Přestože několik našich kamarádů skolily choroby, jeden zážitek střídal druhý.V pondělí odpoledne jsme si do školy pozvali rodiče a vyvedli je na připravenou stopovačku. Trasa vedla kolem části Chudenína a čekalo na ní celkem 10 úkolů. Většina vyslaných dvojic splnila vše na jedničku, ale nnašli se i tací, kteří se ve své obci na správnou trať netrefili. I tak jsme se všichni pobavili. Po návratu do cíle cesty, který byl na hřišti za školou, nás čekalo ještě několik her - překážková dráha, běhací piškvorky a vybíjená. Na závěr jsme si opekli špekáčky a zazpívali s kytarou u táboráku.

V úterý jsme se vydali na turistickou procházku směrem na Dvorce. Pobyt v přírodě jsme si užili a pěkně jsme si protáhli nohy.

Na stejný den si paní ředitelka pozvala do školy budoucí prvňáčky, aby si vyzkoušeli, jak jim to společně půjde. Naučili se společně první písmenko, další modelovali z modelíny. Také spolu vyprávěli pohádku, počítali rybičky a vyplňovali různé pracovní listy. Shodli se, že jim to spolu půjde dobře a že se všichni těší.

Na čtvrtek jsme měli ještě přichystanou atletiku, ale počasí nám překazilo plány.

Páteční den už jsme si ničím kazit nenechali. Přišli jsme si pro vysvědčení, ale nebylo to jen tak. Po krátkém hodnocení školního roku od všech učitelek se přidal s několika větami i pan starosta. Vyhodnotili jsme Olympijský víceboj a Recyklohraní, které nás provázely celý školní rok. Drobné odměny jsme dostali i za výtvarnou soutěž, které jsme se zúčastnili.

Než došlo na samotné rozdávání vysvědčení, pasovali jsme prvňáka Simona na mazáka, protože už zvládl první školní rok. Pak ještě Robin předal symbolické Žezlo vlády nad školou. Jako svého nástupce vybral Lauru, ale tu musel zastoupit bráška Sam, protože patřila také mezi marody.

Pak to konečně vypuklo. Všichni jsme dostali ten kouzelný list papíru, který odemyká dveře k prázdninám. I když se někomu úplně nezadařilo, paní učitelky dokázaly každého pochválit. 

Ná závěr jsme se rozloučili s páťáky posledním zvoněním ve špalíru s bouřlivým potleskem. Zamačkli jsme nejednu slzičku, ale brzy se nám vrátil úsměv na rty. Začínají přece prázdniny!