Hry bez hranic poprvé

Autor: ZŠ a MŠ Chudenin <info@skolachudeni.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 18. 10. 2018

Včera jsme se poprvé účastnili Her bez hranic. Akci pro české a německé školáky připravil Akční spolek Královský hvozd a DSO Úhlava. První setkání se odehrávalo na české straně, vydali jsme se tedy do Janovic.Ráno nás vyzvedl ohlášený autobus a odvezl nás na fotbalové hřiště v Janovicích. Zde se sešli mladší i straší žáci z několika českých i německých škol. V naší skupině jsme měli kamarády ze Všerub, Arrachu, Lohbergu a Eschlkamu. 

První stanoviště, kterým jsme měli projít, byly zábavné hry. Byl to ideální začátek na rozkoukání, rozcvičení i použití prvních německých slovíček. Jezdili jsme na velkých koloběžkách, absolvovali překážkovou dráhu několika způsoby. Také jsme procvičili vzájemnou spolupráci při prolézání obručí nebo přenášení míče. Na závěr přišlo několik letmých podání ruky a první nesmělé "Danke".

Druhým stanovištěm byla v naší skupině vybíjená. S odlišnými pravidly pro české a německé hráče jsme se brzy srovnali a jeden zápas ze dvou i vyhráli. Stisknutí ruky již byla samozřejmá a sebevědomá a němčina se ozývala stále jistěji.

Po pauze na svačinu a odpočinek nás čekal fotbal. Hra pro nás velmi těžká, protože nemáme hřiště, na kterém bychom mohli trénovat. Výsledky podle toho dopadly, ale nás to nijak nemrzelo, protože už dávno ze školy víme, že hlavní je snaha. Celý zadýchaní jsme se pozdravili s německými kamarády již zcela samozřejmě.

Po ukončení všech sportovních klání jsme při vyhlášení obdrželi diplom, míče a stopky, abychom rozšířili svoji školní výbavu. Nakonec jsme šli na oběd do janovické školy.

Celý den bylo krásné počasí, které jen podtrhlo skvělou atmosféru, dokonalou organizaci a báječné chvíle. Těšíme se na další setkání, kde se snad rozvinou rodící se přátelství. Pořadatelům za tak úžasnouo akci velice děkujeme.