Adventní potěšení

Autor: ZŠ a MŠ Chudenin <info@skolachudeni.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 18. 12. 2018

Od začátku prosince žijeme ve škole Vánoci. Každé ráno zahájíme koledou a plněním úkolu z našeho třídního adventního kalendáře. Pak přijde na řadu i ten čokoládový. Poctivě se střídáme a protože je nás v každé třídě málo, vyjde řada na každého z nás hned několikrát.

Na začátku prosince jsme si pozvali do školy každého, kdo měl chuť a společně jsme vyráběli drobné vánoční ozdoby. Byla nás plná třída. Jsme moc rádi, že se k nám přidali i kamarádi ze školky se svými maminkami.

Hned další den k nám do školy přišli čerti. Tedy přišli... spíše jen proletěli. Všechny nás vylekal strašný rámus, který se ozýval z chodby a pak i z půdy. Když jsme nakoukli na chodbu, všude byl po nich strašlivý pekelný puch, ale vidět nebylo nikoho. Paní učitelky byly nejstatečnější a šly se podívat blíž. Na schodech na půdu našly pár balíčků a už už to vypadalo, že tentokrát to vyjde opravdu jen na ty nejhodnější. Pak ale zkontrolovaly i půdu a nejen že tam našly další balíčky, ale byla tam i pera pro prvňáčky. Uklidnění, že to dobře dopadlo, jsme se vrátili do třídy. K našemu překvapení se ještě objevil jeden zapomenutý čertík a Mikuláš. Naštěstí jsme se ten den učili v čertí škole a naše úkoly byly spíš zábavné. Nic jsme tedy nemohli zkazit a mohli jsme se plně soustředit na otvírání balíčků s dobrotami.

Již od poloviny listopadu jsme také pečlivě nacvičovali koledy, abychom je jako každý rok mohli zazpívat u stromečku. Nesešlo se nás mnoho, ale nálada byla výborná a všichni jsme si to moc užili.

Poslední týden před Vánoci máme pohádkový. Jedeme totiž dvakrát do divadla. V pondělí uvidíme muzikál Popelka, který si připravili v DDM Nýrsko a ve středu jedeme do divadla do Klatov na Čerta a Káču.

V pátek nás čeká vánoční nadílka. Doufáme, že kromě dárků, které si nadělíme sami mezi kamarády, se objeví i nějaké od Ježíška. Opravdu jsme se snažili být alespoň poslední týden hodní.