Podzim v plném proudu

Autor: ZŠ a MŠ Chudenin <info@skolachudeni.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 21. 11. 2019

Letošní podzim se opravdu vydařil.... V podzimním období jsme zažili mnoho hezkých chvil a užili si mnoho legrace.

Na rozjezd podzimkového času jsme se vydali na procházku po okolí Chudenína. Pozorovali jsme proměny přírody, poznávali nová zákoutí, zahráli netradiční hry,... 

Nesmíme zapomenout na návštěvu rodinné farmy v Hadravě. Po domluvě s paní Liebzeitovou jsme si mohli prohlédnout, jak vypadá takové úterní dopoledne domácích zvířat. Vyzkoušeli jsme si krmení koz, drůbeže, králíků, morčat,... Milým překvapením bylo zhlédnutí kovářského umu na kobylce Šárce. Památkou na tento příjemný den jsou podkovy od pana kováře. 

Duch zahradníka Nováka k nám zavítal, abychom si vzpomněli na ty, kteří už nejsou mizi námi a oslavili Dušičky. Pomyslně jsme se přesunuli do Velké Británie a vyzkoušeli si místní podzimní zvyk - Halloween. 

Polovina listopadu patřila dobrým skutkům. Zapojili jsme se do projektu JsemLaskavec, jehož patronem je zpěvák Tomáš Klus. Na 13. listopadu připadá Den laskavosti, nezaháleli jsme a školu jsme proměnili na místo plné laskavých interaktivních aktivit. Řekli jsme si, že by bylo dobré šířit dobré naladění dále, a proto jsme se vydali do bystřického DOZP vykonat dobrý skutek podzimními píničkami a básničkami. Bylo to moc příjemné setkání a jsme rádi, že jsme mohli skromným činem udělat někomu radost:) 

Žáci se vydali v rámci školní družiny na podzimní úklid do ulic Chudenína. Poklidili okolí školy, šk. družiny, hlavní ulici, potok,... Na závěr "uklízecího" odpoledne děti zamkly bublající potůček kouzelným klíčem na následující zimní období.